+420 776 551 766

Práce s opravdovými nástroji

Přirozený rozvoj praktické inteligence

Dětský lesní klub Školička snů

Plnohodnotná alternativa předškolního vzdělávání pro děti od 3 let

Dětský lesní klub Školička snů

Dopřejte dětem možnost vyvíjet se v přirozeném prostředí

Naši lektoři a asistenti

Pavlína Štěpánková

hlavní lektorka a zřizovatelka dlk Školička snů

profilovkaVyrůstala jsem na vesnici na rozhraní Středočeského a Jihočeského kraje. Můj otec vedl skupinu ochránců přírody a již od útlého dětství mne brával na výpravy s sebou, později jsme v létě jezdili na vodu či na čundr a v zimě lyžovat na hory. Maminka nás každé jaro posílala na podběl, třezalku či pampelišku a při každé nemoci nám vařila bylinkový čaj. Příroda pro mně byla tou nejlepší přítelkyní i v době dospívání a dodnes je mi v ní mnohdy lépe, než mezi lidmi.

Jak to tak na vesnici chodí, navzájem jsme se s dětmi hlídali,a tak jsem již na prvním stupni hlídávala mladší děti a když se mi ve 12 letech narodil bratr, rozhodla jsem se, že se stanu učitelkou ve školce (nebo zahradnicí :-). A tak jsem po základní škole šla na střední pedagogickou školu a práci s předškolními dětmi se aktivně věnuji již od roku 2006.

Když jsem se přestěhovala do Prahy a mé druhé dítě trochu povyrostlo, začala jsem pracovat coby lektorka Přírodní předškoličky v ekologickém centru Toulcův dvůr. Jednalo se o dopolední program pro děti, probíhající venku. Posléze jsem nastoupila do místní ekologické mateřské školy a absolvovala certifikovaný kurz lesní pedagogiky, které se od té doby věnuji (již 7 let).

Tam jsem také potkala paní Zdeňku Florianu Hrubou, která se stala mou průvodkyní, nejlepší přítelkyní, zkušenou rádkyní a především krásnou ženou, jež mi je vzorem nejen v pedagogice, ale také v ženství a ušlechtilosti.

Postupně jsem pracovala ve školkách s různým zaměřením (waldorf, klasická školka, lesní školka, respektovat a být respektován,akologická mš,…) a věnovala se i výuce hry na kytaru, flétnu, dramatickému kroužku, keramice, atd.atd.

Miluji přírodu, hudbu a krásu a snažím se dětem toto vše ukazovat a být jim co nejlepší průvodkyní.