+420 776 551 766

Recenze rodičů

"Pavlína byla s námi od prvních chvil v lesní školce, kde dříve působila.

Jsme ji vděčni za velmi osobní, empatický a individuální přístup, a to nejen k dětem, ale i k rodičům.

Ačkoli pro ni může být školka rutinou, maminky, které se svým dítkem strávily téměř každý den po 3 i více let, prostě vše vnímají jinak. Je to velký krok v životě celé rodiny, který je mnohem jednodušší s někým jako je pravě Pavlína.

 Pokud navíc hledáme pro dítě místo v přírodě, kde by se naučili i v městském kontextu s přírodou i jejími zákonitostmi sžít, má Pavlína jedinečnou zkušenost a přístup, který vychází z ní, z její duše a jejího srdce.

Možná nezapadne do metodických tabulek, možná není ochotna přijímat vnější regule a omezení, a jde si raději svou identickou cestou, ale to na ní právě je sympatické.

Pro mne jako citlivou a náročnou maminku bylo podstatné, že si i s celkem tvrdohlavou a svéráznou dcerkou dokázala poradit a velmi nám oběma s manželem pomohla překonat náročný start spojený s novým režimem pro celou rodinu.

 Příjemné bylo pro nás i to, že jsme s ní vždy mohli otevřeně mluvit o tom, jak věci vnímáme, a i ona byla otevřená k nám.

Přejeme nové školičce snů, ať je opravdu vysněná.

Držíme palce."

tvoreni 64


"Naše požadavky na školku byly, aby náš syn trávil smysluplně čas ve zdravém prostředí s lidmi, kteří mu mohou něco nabídnout.
Náš syn je docela zarputilý a po předchozí špatné zkušenosti se školkou, do které jsme jej nakonec nedali, protože paní učitelka měla typicky český přístup – srovnat děti do lajny – nechtěl o chození do školky ani slyšet.

Po večerech jsem mu proto vykládala pohádku o speciální lesní školce, kde se děti učí s paní učitelkou vílou o lese, zvířatech, stromech a květinách.
Ve zkratce – adaptace se povedla, syn do teď hovoří o paní učitelce jako o paní učitelce víle a do vílecké školky, jak ji nazval, chodí rád.

Paní učitelka víla to prostě s dětmi umí.

Dokáže jim také láskyplně ale pevně vymezit hranice. A to děti v dnešní chaotické a uspěchané době potřebují.

Co dodat?
Pocit spokojenosti, že naše dítě tráví 8 hodin denně s člověkem, se kterým se cítí dobře, který ctí hodnoty, které mu může předávat, se kterým je sranda, ale který také učí děti zdravý tj. radostný a respektující přístup k životu, za ty peníze stojí!"

ilustracni 1 1